12 marca 2015

Kilka słów o moich studiach

Na dzisiaj przygotowałam film z pogadanką na temat kierunku studiów, na którym jestem. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie wzornictwa to pytajcie w komentarzach. Miłego oglądania :)!


11 komentarzy:

 1. Ledwo weszłam na bloga i już zyskałaś czytelniczkę. Dziewczyno. Masz ogromny talet, a filmiki ciekawe. Czekam na więcej. Pozdrawiam.
  PS: Kiedy następny tutorial?

  OdpowiedzUsuń
 2. na jakim jesteś roku?
  sorki, że anonim :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mówię o tym dokładnie w minucie 8:45 ;)

   Usuń
 3. Mi pozostaje co prawda jeszcze rok, ale chciałabym się w końcu na coś zdecydować. Wzornictwo wydaje się ciekawe, choć myślałam, że chodzi tu bardzie o projektowanie mebli, niekoniecznie grafikę komputerową (ubrania oczywiście też zakładałam). Bardzo przydatny filmik, choć muszę przyznać, że przeraziłaś mnie mówiąc, że nie dostałaś się na projektowanie wnętrz. (I jeszcze samą architekturą)
  Ja sama trochę zastanawiam się nad tym kierunkiem, a powiedziałabym, że rysujesz dużo lepiej ode mnie (i rysowałaś), eh, no zobaczymy.
  Bardzo mnie zawsze ciekawi czy są jakieś przedmioty związane stricte z socjologią albo psychologią, bo bardzo mnie te tematy interesują :)
  I tak z ciekawości zapytam czemu nie myślałaś o architekturze (i potem np specjalizacji na wnętrza)? Bo z tego co zrozumiałam, to chciałaś coś użytkowego i twórczego, więc powiedziałabym, że by pasowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach właśnie, bo nie wspomniałam o tym w filmie ale też próbowałam na architekturę i urbanistykę na politechnikę, ale tam to był dopiero hardcore:P matematykę trzeba mieć zdaną na jakieś 80-90% na rozszerzeniu, no i umieć dobrze rysować techniczne rzeczy - co dla mnie "samouka", niechodzącej na żadne kursy przed architekturą było nie lada wyzwaniem! A później, gdy sobie pomyślałam bardziej o tym na co chciałam się dostać pytałam się siebie po co i w ogóle przecież ja się nie nadaję do takiego czegoś. Nie lubię tworzyć takich rzeczy jak to robią na architekturze.
   Na wzornictwie są np zajęcia zarządzania barwą czy psychologiczne aspekty percepcji wizualnej. Z socjologią raczej nie ma za bardzo powiązanych, jedynie są różne projektowania, gdzie np. wymyśla się jakiś użyteczny przedmiot i robi się jego analizę i wszystko co trzeba wykonać, aby wprowadzić go na rynek :)

   Usuń
  2. Nie wiem czy odpowiadanie tu ma sens (czy może powinnam to zrobić pod najnowszą notką), no ale mam bardzo powolne tępo odpisywania ;)
   W każdym razie jestem pod wrażeniem, że dostałaś się na bardziej artystyczne studnia bez kursów, to robi wrażenie :)
   Ja od małego sobie marzyłam o architekturze, no ale dziś to chyba wygląda trochę inaczej, a twój komentarz dał mi trochę do myślenia... Bo tak szczerze mówiąc, to nie widzę siebie projektującej budynki : / No, ale mam do wyboru jedynie studia w Poznaniu, a u nas na Politechnice mam jedynie architekturę. A z kolei na ASP tym bardziej sb nie widzę ;)
   A bardzo bym chciała w przyszłości projektować meble czy wnętrza. Także jestem trochę w kropce...

   Usuń
 4. Hej :) Studiuję na wzornictwie - projektowaniu ubioru na WST w Katowicach. Jestem teraz na 4 semestrze i ciagle mam mieszane uczucia co do tej uczelni i kierunku. Przedmioty mamy podobne jak te które wymieniłaś, nie mieliśmy kompozycji, tylko jej zagadnienia na różnych przedmiotach, ani grafiki warsztatowej. Mamy bardzo dużo praktyki, w zasadzie nie mamy teorii, trochę na pierwszym roku z materiałoznawstwa, splotów materiałów, włókien i konstrukcji ubioru. Wspominasz w filmie że wy mieliście bardzo dużo teorii - z jakich przedmiotów, jakich zagadnień? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obecnie uczę się w pierwszej klasie szkoły Przemysłowej w Bielsku Białej jestem na profilu Technik przemysłu mody jesteśmy jedną z 2 najlepszych pod tym kierunkiem szkół w Polsce. Mamy zajęcia z technologi odzieży, pracownie konstrukcji odzieży, pracownie projektowania (obecnie na razie szkice i malarstwo głównie martwa natura i pejzaże) oraz pracownie konfekcjonowania czyli uczymy się szyć i bardzo się z tego cieszę ponieważ jeśli tak jak mówisz musieliście uczyć się szyć na własną rękę to byłabym znacznie do przodu przynajmniej z tą umiejętnością. Mam klasę naprawdę bardzo utalentowaną i z resztą nie tylko moją ale również starsze. Ostatnio właśnie rozmawialiśmy o tym co chcielibyśmy robić po tej szkole i okazało się że kilku z nas właśnie myśli o Twojej uczelni lub o uczelni w Warszawie i Katowicach. Ze względu że najprawdopodobniej po skończeniu szkoły średniej będę się tam wybierać Twój filmik dużo mi dał żeby mieć jakieś pojęcie o tej uczelni. Od 3 godzin przeglądałam cały twój blog bardzo mnie wciągnął bo masz naprawdę niesamowity talent i pomogłaś mi w wielu rzeczach i dałaś większe pojecie o różnych technikach. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obecnie uczę się w pierwszej klasie szkoły Przemysłowej w Bielsku Białej jestem na profilu Technik przemysłu mody jesteśmy jedną z 2 najlepszych pod tym kierunkiem szkół w Polsce. Mamy zajęcia z technologi odzieży, pracownie konstrukcji odzieży, pracownie projektowania (obecnie na razie szkice i malarstwo głównie martwa natura i pejzaże) oraz pracownie konfekcjonowania czyli uczymy się szyć i bardzo się z tego cieszę ponieważ jeśli tak jak mówisz musieliście uczyć się szyć na własną rękę to byłabym znacznie do przodu przynajmniej z tą umiejętnością. Mam klasę naprawdę bardzo utalentowaną i z resztą nie tylko moją ale również starsze. Ostatnio właśnie rozmawialiśmy o tym co chcielibyśmy robić po tej szkole i okazało się że kilku z nas właśnie myśli o Twojej uczelni lub o uczelni w Warszawie i Katowicach. Ze względu że najprawdopodobniej po skończeniu szkoły średniej będę się tam wybierać Twój filmik dużo mi dał żeby mieć jakieś pojęcie o tej uczelni. Od 3 godzin przeglądałam cały twój blog bardzo mnie wciągnął bo masz naprawdę niesamowity talent i pomogłaś mi w wielu rzeczach i dałaś większe pojecie o różnych technikach. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obecnie uczę się w pierwszej klasie szkoły Przemysłowej w Bielsku Białej jestem na profilu Technik przemysłu mody jesteśmy jedną z 2 najlepszych pod tym kierunkiem szkół w Polsce. Mamy zajęcia z technologi odzieży, pracownie konstrukcji odzieży, pracownie projektowania (obecnie na razie szkice i malarstwo głównie martwa natura i pejzaże) oraz pracownie konfekcjonowania czyli uczymy się szyć i bardzo się z tego cieszę ponieważ jeśli tak jak mówisz musieliście uczyć się szyć na własną rękę to byłabym znacznie do przodu przynajmniej z tą umiejętnością. Mam klasę naprawdę bardzo utalentowaną i z resztą nie tylko moją ale również starsze. Ostatnio właśnie rozmawialiśmy o tym co chcielibyśmy robić po tej szkole i okazało się że kilku z nas właśnie myśli o Twojej uczelni lub o uczelni w Warszawie i Katowicach. Ze względu że najprawdopodobniej po skończeniu szkoły średniej będę się tam wybierać Twój filmik dużo mi dał żeby mieć jakieś pojęcie o tej uczelni. Od 3 godzin przeglądałam cały twój blog bardzo mnie wciągnął bo masz naprawdę niesamowity talent i pomogłaś mi w wielu rzeczach i dałaś większe pojecie o różnych technikach. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Spam niemile widziany. Na komentarze typu "Super blog! Wpadnij do mnie!" nie odpowiadam. Czytam wszystkie komentarze! APROPOS: JEŚLI TO CZYTASZ I MASZ WERYFIKACJĘ KOMENTARZY KODEM OBRAZKOWYM, PROSZĘ SKASUJ JĄ, bo jeśli odpisuję na komentarz to jest to dla mnie uciążliwe!